SZAFIR
Szafir to ok. 4 letni, o unikatowym, dwukolorowym spojrzeniu chłopak w typie husky. Zapewne jako małe, puszyste maleństwo miał dom, naiwnie i bezgranicznie ufając, że tak będzie zawsze….Psiak przywiązuje się, kocha bezgranicznie, bezinteresownie, z ludźmi bywa różnie…Szafir z dnia na dzień stracił dom, został porzucony jak niepotrzebny, zużyty przedmiot. Nikt nie liczył się z tym, że ma uczucia, serce, że cierpi.
I tu zaczyna się historia, jakich wiele. Szafir trafił na wieś, do skrajnie ekstremalnych warunków, w których zupełnie sobie nie radzi. Zamknięty w boksie, pozbawiony ruchu i kontaktu z człowiekiem stał się potencjalnym źródłem zarobkowania. Kwestią czasu jest, kiedy za niewielkie pieniądze zostanie wydany mieszkańcom okolicznych wiosek na łańcuch, do pilnowania posesji. To, że husky w tej roli zupełnie się nie sprawdzi, jest oczywiste. Co będzie dalej? Tu nie mamy złudzeń: sponiewierany, karany za haszczą, niezależną naturę psiak w optymalnej opcji wyląduje na ulicy, w schronisku lub o ile szczęście dopisze zostanie w humanitarny sposób uśpiony.
Szafir przebywa w zamknięciu od 5 miesięcy. Nadal jest psiakiem radosnym, spragnionym ruchu i człowieka. Wyjątkowo łagodnie usposobiony. Nie przejawia żadnych oznak agresji w stosunku do ludzi i zwierząt. Będzie idealnym towarzyszem ludzi aktywnych, ochotnikiem pieszych i rowerowych wycieczek. Ale czy zdąży się wykazać, dostać szansę od losu, zanim słuch o nim zaginie?
Kontakt w sprawie adopcji
Benia 606 968 571
benia0604@wp.pl
Szafir wreszcie bezpieczny